"Cztery łzy" Ewy Nowak

Dnia 30 marca 2010 odbyło się spotkanie DKK. Uczestniczyło w nim 5 osób. Dyskutowaliśmy na temat powieści pt. „Cztery łzy” polskiej autorki Ewy Nowak. Ta wyśmienita pisarka jest autorką wielu powieści dla dzieci i młodzieży.

W swoim utworze przedstawiła główna bohaterkę, dziewczynkę Zuzannę Szato, która mieszka w przepięknej nadmorskiej miejscowości – Władysławowie. Zuza ma rodzeństwo, dwóch braci: Radka i Jarka, którzy bardzo skutecznie uprzykrzają jej młode życie. Rodzice dziewczynki rozwiedli się i Zuza mieszka z braćmi i swoją mamą, która jest nauczycielką języka angielskiego.

W książce „Cztery łzy” poruszone są trzy ważne wątki. Głównym z nich jest marzenie Zuzanny zostania w przyszłości sławną piosenkarką. Drugim wątkiem jest poszukiwanie prawdziwej przyjaźni, a innym jeszcze spotkanie chłopca „księcia z bajki”.

Uczestnicy spotkania gorąco dyskutowali o wyczynach Radka i Jarka i porażce jaką poniosła Zuzanna w spełnieniu swojego marzenia.
Na końcu spotkania nasze klubowiczki opowiedziały o swoich marzeniach: kim chciałyby zostać w przyszłości, jaki ma być ten wymarzony, idealny chłopak? Śmiechu było co „niemiara”! Okazało się, że nasi uczestnicy mają podobne marzenia jak Zuzanna Szato, oby tylko się spełniły...

Na następnym spotkaniu, które odbędzie się już 27 kwietnia poznamy bohatera książki Krzysztofa Pączka i jego drogę do sławy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Relacja Elżbieta Kawula