"Indi Blue" Cathy Cassidy

W dniu 23 lutego 2010 r. o godzinie 16:00 odbyło się kolejne w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Udział w nim wzięło 3 uczestników. Rozmawialiśmy na temat powieści pt: „Indi Blue” - autorstwa szkockiej pisarki Cathy Cassidy.
Główną bohaterką i zarazem narratorem tej powieści jest dwunastoletnia dziewczynka o imieniu Indi. Ma ona młodszą siostrę – Misti. Ulubionym kolorem ich mamy jest niebieski. Imiona obu dziewczynek są odcieniami błękitu. Jednak ich życie nie jest tak kolorowe. Pewnego dnia mama oznajmia córkom, że muszą się wyprowadzić z domu, w którym do tej pory mieszkały z przyjacielem mamy Maxem. Indi często słyszała ich kłótnie. O sprawach dorosłych miała mgliste pojęcie. Najbliższe miesiące będą dla niej prawdziwą „szkołą życia”. Indi musi się zmagać z problemami typowymi dla nastolatek: jak relacje koleżeńskie czy przyjaźń. Jednak na jej głowę spadają także problemy dorosłych.

Książka porusza bardzo poważne zagadnienia, jednak przedstawia je w sposób przystępny dla młodego czytelnika. Pierwszoosobowy narrator, opisujący świat oczami dziecka sprawia, że czytelnik mocniej wczuwa się w problemy bohaterki. „Indie Blue” to mądra, ciekawa książka z całą pewnością godna polecenia.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 30 marca. Omówimy „Cztery łzy” Ewy Nowak.