„Kłopotnik Pauli” Ulrike Kuckero

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii 3 MBP Łódź-Widzew odbyło się 22 grudnia 2009 r. o godz. 16. Nasi Klubowicze dopisali, było nas w sumie 8 osób. Dyskutowaliśmy o powieści Ulrike Kuckero pt. „Kłopotnik Pauli”.

Spotkanie miało nietypowy przebieg, ponieważ poprowadzone zostało przez jedną z naszych klubowiczek. Deborah przygotowała pytania, na które staraliśmy się odpowiedzieć. Następnie podyskutowaliśmy na temat zjawiska mobbingu i innych form przemocy w szkole. Okazuje się, że niestety każdy z nas spotkał się w swoim życiu z jakąś postacią przemocy. Doszliśmy do wniosku, że w takiej sytuacji nie należy bać się ani wstydzić poprosić kogoś o pomoc. Należy także walczyć ze znieczulicą i samemu w miarę możliwości nieść pomoc ofiarą przemocy.

Ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki wypadło tuż przed świętami Bożego Narodzenia, nie mogło więc obyć się bez świątecznych i noworocznych życzeń. W bardzo dobrych humorach zakończyliśmy kolejny rok naszych spotkań. Z nadzieja na równie owocną współprace czekamy na pierwsze w nowym roku spotkanie DKK przy naszej bibliotece. Omówimy na nim powieść Ewy Nowak pt. „Koleżaneczki”. Zapraszamy wszystkich już 26 stycznia 2010 o godz. 16.

Zobacz zdjęcia ze spotkania: