O dobrych manierach z książki Joanny Krzyżanek

24 maja z Naszymi Młodszymi Klubowiczami rozmawialiśmy o tym, jak „porządnie” się zachowywać. Burzliwej rozmowie przysłużyło się otoczenie, a mianowicie dyskusja odbywała się w plenerze na boisku szkolnym. Każda z opowieści mówiła o jakieś historyjce z dnia codziennego, a wokół niej autorka zamieściła porady. Książka Joanny Krzyżanek zawiera 22 pouczające opowieści, które są przyjemną nauką dobrych manier. Daje odpowiedzi na wiele pytań, a mianowicie: Kto powinien pierwszy podawać rękę? Czy wpada oglądać film, kiedy przyszli goście? Jak długo można rozmawiać przez telefon? Czy trzeba codziennie się myć? Myślę, że każdy powinien znać odpowiedź na te pytania, ale i tak warto poczytać o dobrych manierach.

Dobre maniery czyli savoir-vivre dla dzieci / Joanna Krzyżanek. – Poznań, 2013