Pierwsze spotkanie DKK dla dzieci w Trębaczewie

Dnia 12 grudnia 2013 r. w Publicznym Przedszkolu im. „Jasia i Małgosi” odbyło się pierwsze spotkanie DKK dla dzieci. Wzięło w nim udział 25 dzieci. Maluchy z uwagą słuchały opowiadania pt. „Czy mogę pogłaskać psa?”
E. Zubrzyckiej. Dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z posiadaniem psa. Wskazywały pozytywne i negatywne zachowania ludzi wobec zwierząt. Dowiedziały się dlaczego nie wolno drażnić psa i jakie mogą być tego skutki. Uczyły się też przyjmować pozycje obronne na wypadek ataku ze strony psa.

Na zakończenie dzieci pokolorowały sylwetkę pieska i nadały mu imię. W nagrodę każde z nich otrzymało zakładkę do książki.