Elementarz demokracji

7 stycznia odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży, podczas spotkania zapoznaliśmy się z książką „Elementarz demokracji” pani Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Z lektury książki dowiedzieliśmy się jak działa samorząd terytorialny i to co najbardziej nas interesowało, kto ustala prawo któremu podlegamy. Dzieci dowiedziały się, że w przyszłości będą miały możliwość wyboru radnych w naszej gminie, którzy będą reprezentować nasze interesy i bronic naszych praw. Temat bardzo się spodobał klubowiczom już zaczęli się zastanawiać co można ulepszyć w naszej gminie.