„Piąte dziecko” D. Lessing- 08.10.2018 DKK Wieruszów

Na  spotkaniu  w dniu  8 października 2018r. uczestniczki   D K K  przy Miejsko-Gminnej  Bibliotece Publicznej  w  Wieruszowie  dyskutowały  o  książce  Doris Lessing – „Piąte dziecko”

Bohaterowie powieści – Harriet i David Lovattowie są idealną  para. Po ślubie  kupują  ogromny dom i chcą mieć liczna rodzinę – przynajmniej  ośmioro dzieci. Wbrew możliwościom finansowym  realizują plan i kolejne dzieci pojawiają się  na świecie. Ich wiktoriański dom staje się centrum wokół  którego  toczy się życie rodziny.   Wszystko zmienia się , gdy  Harriet zachodzi  w nieplanowaną  ciążę.  Ma  przeczucie, że z ciążą i dzieckiem coś jest nie tak.  W końcu  na  świat przychodzi Ben.  Fizycznie  zdrowy, bardzo silny chłopiec ale w niczym  nie przypomina innych  dzieci.   Jest  odmieńcem, agresorem i potworem, który  niszczy  szczęśliwą  dotąd  rodzinę.

O książce nie da  się  tak łatwo  zapomnieć. Historia napisana jest prostym językiem – warto przeczytać –  polecamy !