I spotkanie DKK w MGBP w Wieruszowie

I spotkanie DKK w M-GBP w Wieruszowie

Dnia 2 lipca o godz. 17.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się pierwsze spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki.

Pierwsza część tego spotkania była organizacyjna, rozmawiałyśmy o terminach spotkań, o potrzebie czytania i wartościach książki.

Natomiast głównym tematem dyskusji, była książka Hanny Cygler  „Dobre geny”. Wszystkie zgodnie stwierdziłyśmy, że książkę dobrze się czyta, są w niej opisane nasze polskie realia i życie toczące się jakby obok nas. Dużo ciekawych wątków, jest i romans, jest wątek polityczny, obyczajowy i sensacyjny.

Tych wszystkich spraw dotyka  Marta, 42 letnia samotna kobieta, doktor nauk ekonomicznych , która traci pracę w Warszawie i w poszukiwaniu spokoju  wraca do Gdańska skąd pochodzi. Śledzimy  jej obecne życie,  relacje z rodzeństwem i matką ale i mężczyznami którzy się pojawiają w jej życiu . Ważne są też wspomnienia z dzieciństwa i młodzieńczych, studenckich lat.

Książka ciekawa,  warta polecenia, Klubowiczki stwierdziły, że po książki Hanny Cygler jeszcze nie raz sięgną.

Następne spotkanie planujemy w drugiej połowie sierpnia i będziemy omawiać książkę Joanny Jodełka „Grzechotka”

Irena Kowalczyk