DKK Wieluń - Bonda!

2-IMG 1115

Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki było poświęcone najnowszej książce Katarzyny Bondy „Okularnik”, kontynuacji bestsellerowego „Pochłaniacza”.
Klubowiczom została przybliżona istota profilowania psychologicznego oraz sylwetka autorki. Lektura stała się pretekstem do osobistych wspomnień niektórych uczestników, bo „Okularnik” ( jak wskazywali klubowicze) to nie tylko kryminał, to przede wszystkim powieść napisana z niezwykłym rozmachem, która stawia pytania o miejsce człowieka w historii, która przybliża czytelnikom trudne i do dzisiaj bardzo skomplikowane relacje między Białorusinami a Polakami na Podlasiu (akcja rozgrywa się głównie w Hajnówce). Uczestnicy spotkania zwracali uwagę na talent autorki, na intrygujące postaci, jakie udało jej się stworzyć min. Saszy Załuskiej – głównej bohaterki czy Piotra Bondaruka, którzy zmagają się ze swoimi demonami. Dla wielu klubowiczów Katarzyna Bonda jest jedną z najciekawszych współczesnych autorek.

1-IMG 1096

3-IMG 1104