Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

„I odpuść nam nasze...” DKK Wieluń

Spotkanie klubu DKK- "I odpuść nam nasze..."

1-IMG 0263


16 lutego odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Miejskiej
i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Tym razem rozmawialiśmy o książce Janusza Leona Wiśniewskiego „I odpuść nam nasze...” Klubowicze przy okazji spotkania wspominali życie, twórczość i tragiczną śmierć Andrzeja Zauchy. Za pomocą wycinków z gazet z 1991 r. na chwilę wróciliśmy pamięcią do zbrodni, która wstrząsnęła całą Polską.

Autor przed napisaniem książki spotkał się z mordercą popularnego wokalisty i aktora Andrzeja Zauchy oraz młodej aktorki Zuzanny Leśniak,. Jednak nie jest to ani reportaż, ani biografia. To dokumentalizowana wielowątkowa powieść nawiązująca do wydarzeń z października 1991 r., wtedy to zostali zastrzeleni przez zazdrosnego męża Zuzanny, francuskiego reżysera Yves'a Goulais'a.

W książce w znakomity sposób autor opisał współczesny obraz życia Polaków, wspomina również czasy PRL-u. Główny bohater Wincenty odbywa karę pozbawienia wolności za zabójstwo swojej żony Pati i barda, tak nazywa jej kochanka. W więzieniu walczy z samotnością i wyrzutami sumienia. Po wyjściu na wolność próbuje żyć normalnie u boku nowej żony Agnieszki z którą zakłada rodzinę.

To historia o nieszczęśliwej miłości, zranionej dumie i skrajnych emocjach.


1-IMG 0258

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi