Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Blondynka z miasta Łodzi w DKK przy GBP Strzelce Wielkie

„Blondynka z miasta Łodzi” Andrzeja Kwietniewskiego

Relacja ze spotkania DKK przy GBP w Strzelcach Wielkich

Daniela Duchowska

 

 

 

              25. maja 2018 roku o godzinie 16. Odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Wielkich.  Tym razem tematem dyskusji klubowiczek był kryminał Andrzeja Kwietniewskiego pt. „Blondynka z miasta Łodzi”.

Czytelniczki zachęcone tytułem powieści (Łódź to nasze miasto wojewódzkie) spodziewały się ciekawej lektury. Jak się okazało trochę się zawiodły. Bohaterem tego ponoć klasycznego kryminału jest redaktor telewizyjnego programu o zbrodniach Rafał Martens, który zjawia się na miejscu zbrodni razem z policją. Okazuje się, że miejscem zbrodni jest mieszkanie, w którym trzydzieści lat temu ( w latach siedemdziesiątych) spotykał się z pewną blondynką, a ofiarą również jest kobieta o tym samym kolorze włosów. Co więcej przy ofierze znaleziono jego zdjęcie z lat młodości i należący do niego krawat.

Turpistyczny obraz Łodzi, zawiła intryga, pijacki ciąg Martensa, a poza tym nienaturalne, często wulgarne i przeintelektualizowane dialogi między bohaterami nie ułatwiają czytania. Po raz pierwszy od dawna okazało się, że książka bardzo rozczarowała czytelniczki. Niektóre panie wręcz stwierdziły, że nie były w stanie dotrwać do końca książki. Podsumowując, powieść Kwietniewskiego stanowi średnio udany debiut. Z pewnością nie sięgniemy po kolejny utwór tego autora.

Na kolejnym zaplanowanym na czerwiec spotkaniu będziemy omawiać powieść Joyce Carol Oates „Zbłocona”.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi