„Bomba czyli alfabet polskiego szołbiznesu”

Relacja ze spotkania DKK przy GBP Strzelce Wielkie

Daniela Duchowska

W dniu 20.04.2016 r. o godz. 16.00 klubowiczki omawiały książkę

Karoliny Korwin-Piotrowskiej „Bomba”.

Karolina Korwin –Piotrowska uznawana jest za jedną z najbardziej opiniotwórczych, ale i kontrowersyjnych polskich dziennikarek, felietonistek i pisarek.

Z wykształcenia historyk sztuki , z zamiłowania promotorka kultury, znawczyni filmu .

W /w książka jak sam tytuł wskazuje, jest  omówieniem  postaci i zjawisk , związanych z szołbiznesem w Polsce . W porządku alfabetycznym autorka przedstawiła i oceniła aktorów, aktorki, piosenkarzy oraz nieodłączne składniki świata  celebrytów, takie jak: botoks , faszyzm  modowy  itp.

Większość klubowiczek nie miała pozytywnych wrażeń po lekturze tej książki. Nie bardzo wiadomo po co i dla kogo powstała ta publikacja. Poza tym dziennikarka  jest nieobiektywna w swych ocenach –od razu widać kogo lubi a za kim nie przepada.

Mimo ciętego pióra autorki, zarówno z pierwszej  jak i drugiej grupy znajdą się chętni , którzy sięgną po tę książkę ,by ją adekwatnie ocenić .