Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Wyspa na prerii"

 

 

                                                                                              „Wyspa na prerii”

 

            Ostatnie spotkanie przed wakacjami odbyło się 26 czerwca 2015 roku. Przybyło sześć osób. Omawiano książkę Wojciecha Cejrowskiego „Wyspa na prerii”.

            W w/w książce autor zabiera nas w podróż do Arizony, gdzie z dużą dawką humoru opowiada o dawnym Dzikim Zachodzie i ludziach prerii, gdzie po 20 latach przerwy wraca na swoje ranczo, które dostał, wygrał, kupił… Tuż przed Bożym Narodzeniem przyjeżdża do Arizony i chce kupić choinkę. Jest to pierwsze starcie z tamtejszą rzeczywistością, tak odmienną od naszej. Mimo wszystko podejmuje wyzwanie i po pewnym czasie zostaje przyjęty do „stada”. Każe do siebie mówić „Gringo”, tak samo, jak był nazywany w Ameryce Południowej. Autor w charakterystyczny dla siebie sposób opisuje codziennie życie na prerii, pokazuje jego dobre i złe strony. Ukazuje nam miejsca w które na pewno wielu chciałoby się przenieść.

            Książkę czyta się lekko, przyjemnie. Autor w przystępny i realistyczny sposób przybliża nam kulturę oraz mentalność mieszkańców południowej Arizony, odkrywa przed nami inny świat. Nasze klubowiczki gorąco polecają w/w lekturę, szczególnie tym osobom, którzy lubią literaturę podróżniczą.

        Następna książka, którą będziemy opowiadać w miesiącu wrześniu to „I góry odpowiedziały echem” Khaleda Hosseiniego.

 

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi