Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Podróż po Indiach

W dniu 28.11.2014 r. o godz.16.00 odbyło się kolejne spotkanie klubowiczek. Na spotkanie przybyło 9 osób. Klubowiczki rozmawiały o podróżach po Indiach na podstawie przeczytanej książki Jarosława Kreta „Moje Indie”.

Jarosław Kret to nie tylko prezenter pogody w Telewizji Polskiej .To również autor programu ”Klub podróżników”, twórca ponad 20 filmów  dokumentalnych i reportaży o Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie. Swoje obserwacje Jarosław Kret zawarł w kilku książkach. Jedną z nich są „Moje Indie”.

Autor pisze , że do Indii trafił przez przypadek i najchętniej by już stamtąd nie wyjeżdżał. W ukochanych Indiach spędził kilka lat, przejechał ten kraj wzdłuż i w szerz. Dobrze poznał obyczaje Hindusów, mieszkał w prawdziwej indyjskiej rodzinie, był w długim związku z indyjską aktorką. Autor z entuzjazmem opisuje indyjską codzienność, oryginalność świąt i ich obchody , pokazuje biedę, nędze, oszustwo i podejrzanych handlarzy, dziwne i często niezrozumiałe zwyczaje i zachowania.

Ogólnie czytelnicy wypowiadali się o lekturze pozytywnie ,choć narzekali na dużą ilość trudnych pojęć z życia Indian /pojęć encyklopedycznych/, przyznali , że książka zawiera bardzo dużo cennych informacji o tak różnorodnym kraju jakim  są Indie.

Oto niektóre wypowiedzi klubowiczek:

-  książka jest reportażem z podróży, jakie autor odbył do Indii,

- bogactwo wiedzy o Indiach,

- dobrze ,że ta książka trafiła na DKK, bo nigdy bym jej osobiście nie przeczytała, a tak dotarłam do cennych wiadomości  o tym kraju,

- książka pięknie wydana, bogato ilustrowana przez samego autora,

-  w książce znajduje się  dużo ładnych zdjęć lecz brak ich uporządkowania,

- książka zawiera dużo ciekawych informacji ,  zdjęć , ale ciężko się ją czyta,

Kończąc podróż po Indiach zapraszamy na następne spotkanie ,które odbędzie się 19.12.2014 r. , omawiać będziemy książkę Katarzyny Miller i Moniki Pawluczok „Być kobietą i nie zwariować”.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi