Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie z "Celebrytką"

W dniu 24.10.2014 r. odbyło się kolejne spotkanie klubowiczek. Przybyło 9 osób.

Omawiana książka to „Celebrytka”,  Katarzyny  Lewcun .Książka ta porusza problemy współczesnych nastolatków . Przykładem jest Marcysia ,bohaterka powieści, która za  sprawą wakacyjnych wygłupów trafia do świata show-biznesu. Jest gwiazdą reklamy, dziewczyną  przystojnego piłkarza z kadry narodowej ,chodzi na bankiety , kupuje najdroższe rzeczy i kosmetyki. Odgrywa rolę buntowniczej dziewczyny przez co poznaje wiele polskich gwiazd.

Jednak środki masowego przekazu niszczą wizerunek Marcysi  i zamieniają  ją w idolkę nastolatek. W ten sposób dziewczyna staje się celebrytką  złapaną w sidła sławy.

Sława pociąga za sobą osłabienie relacji z przyjaciółmi, rodziną, poprawkę  na maturze a także zdradę.

Powieść została napisana prostym, przystępnym dla wszystkich językiem.  Autorka pokazuje co stać się może ,gdy zabraknie nam samoświadomości i mądrości , gdy nie podejmiemy pracy nad sobą i nie zastanowimy się , co dla nas dobre i w którą stronę chcemy pokierować swoim życiem.

Naszym klubowiczkom w większości książka nie przypadła do gustu, przeczytały ją bez większej refleksji.

Na następne spotkanie,  które odbędzie się 28.11.2014r.  o godz. 16.00 zapraszamy do dyskusji  na temat książki Jarosława Kreta „Moje Indie”.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi