Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Relacja ze spotkania DKK przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Wielkich.

                  Po wakacyjnej przerwie wznowił działalność Dyskusyjny Klub Książki . Spotkanie odbyło się 27.09.2013 r. Udział wzięło 6 osób.

 

Dyskusja toczyła się na temat książki  Hanny Cygler „Odmiana przez przypadki”.

Wymieniona książka jest kontynuacją wcześniejszych powieści takich jak: „Tryb warunkowy”,” Deklinacja  męsko/żeńska” ,”Przyszły niedokonany”.

Większość naszych klubowiczek nie czytało poprzednich książek  ,stąd nie były zachwycone czytaniem i omawianiem wymienionej książki.

Wymieniona w książce rodzina Halmanów  przemierza kraje i kontynenty w poszukiwaniu swojego miejsca w życiu. Każda z  postaci ma problemy ,zawirowania życiowe ,sercowe i zawodowe.

Częsta zmiana akcji / Gdańsk ,Warszawa, Londyn,  Stany Zjednoczone/  i mieszanka występujących postaci zniechęciły klubowiczki do przeczytania w całości wymienionej książki.

Mimo różnicy zdań i gustów ,niektóre panie postanowiły sięgnąć po poprzednie tytuły i zapoznają się z wcześniejszymi burzliwymi losami głównych bohaterów tj. Zosi Kryszewskiej i Witka  Halmana.

 

Następne spotkanie DKK zaplanowaliśmy na 25.10.2013 r. Klubowiczki otrzymały do czytania książkę „Bliźnięta Fahrenheit „ autor Michel Faber  .    

         

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi