"Szopki Bożego Narodzenia" XXXVI Spotkanie DKK w Działoszynie

3 lutego w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Piotrowską, autorką książki pt. "Szopka Bożego Narodzenia". Książka została napisane w 2015 r. na potrzeby wydawnictwa i wiedzie przez Biblijną historię Bożego Narodzenia; przybliża tajemnicę, czas i okoliczności narodzenia Jezusa a także ukazuje rozwój tradycji, które po dzień dzisiejszy pielęgnowane są w naszych kościołach i domach ze szczególnym uchwyceniem tradycji wykonywania Szopek Bożonarodzeniowych.
Magdalena Piotrowska na co dzień jest nauczycielką w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Raciszynie, należy do Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej Bibliotece, jest komunikatywna, aktywna, to dzięki jej zaangażowaniu i pomocy wspólnie ze SP w Raciszynie organizujemy wiele akcji społecznych, lekcji bibliotecznych oraz konkursów.
Podczas spotkania M. Piotrowska krótko przybliżyła historię powstania oraz treść książki ze szczególnym uchwyceniem tradycji wykonywania szopek. Opowiedziała kilka ciekawostek, o których więcej można przeczytać w książce. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, jeszcze w magii świątecznego klimatu, w który wprowadziła nas autorka oraz pastorałki zaśpiewane przez Dominikę Brożynę, Martynę Dubińską oraz Patrycję Żuberek.