Seria "Pan Przypadek i..." XXIX Spotkanie DKK Działoszyn

W kwietniu nasz Klub omówił książki z serii "Pan Przypadek i..." Jacka Getnera, który będzie gościem Biblioteki MiG Działoszyn w maju. Klubowiczki bardzo zaangażowały się w organizację spotkania, dlatego też jak najpełniej chciały zapoznać się z twórczością autora.

Podczas spotkania omówione zostały trzy książki Jacka Getnera pt. "Pan Przypadek i Trzynastka", "Pan Przypadek i Korpoludki" oraz "Pan Przypadek i Celebryci". Każda z Klubowiczek przeczytała dowolną książkę przez co wywiązała się ciekawa dyskusja. Książki z tej serii to powieści o detektywie Jacku Przypadku, który rozwiązuje różne zagadki kryminalne. Zdania na temat książek były bardzo podzielone, jednym Klubowiczkom podobała się postać głównego bohatera: trochę romantyka, trochę cynika, który posiada błyskotliwy umysł, dar wnikliwej obserwacji i genialnej dedukcji przy rozwiązywaniu spraw kryminalnych oraz cięty język irytujący wiele ważnych osób. Inne Panie stwierdziły, że główny bohater jest zbyt podobny do Sherlocka Holmesa czy Herculesa Poirot, czyli bohaterów doskonale znanych z innych powieści kryminalnych. Jeśli ktoś lubi taki rodzaj literatury, książki bardzo dobrze i szybko się czyta.

Relacja ze spotkania autorskiego z Jackiem Getnerem

W czwartek, 7 maja o godz. 17.00 w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Jackiem Getnerem, autorem serii popularnych kryminałów o genialnym detektywie.

Jacek Getner- pisarz, scenarzysta, dramaturg. Laureat licznych konkursów pisarskich i dramaturgicznych. Autor scenariuszy do kilkuset odcinków różnych seriali telewizyjnych, m. in. "Klan", "Daleko od noszy", "Malanowski partnerzy" i dialogów do fabularnych gier komputerowych, np. "Wiedźmin 2".

Spotkanie było bardzo interesujące. Autor chętnie odpowiadał na pytania koordynatorek, członkiń DKK w Działoszynie- Magdaleny Piotrowskiej i Urszuli Smolarek.

Dotyczyły one zarówno aspektów twórczości autora jak również jego życia zawodowego i osobistego. Skrupulatnie przygotowane spotkanie zostało docenione przez p. Getnera - "do spotkania organizatorzy podeszli bardzo kreatywnie. Miałem świetne prowadzące, które znakomicie się przygotowały i zaskoczyły mnie tym, jak bardzo dobrze znają moje pisanie. Czytały nie tylko książki z serii "Pan Przypadek", lecz także sztuki, wiersze (wyrecytowały jeden z nich), dlatego rozmowa była szalenie przekrojowa i dotyczyła różnych aspektów mojego pisania."- podkreśla Jacek Getner. Na koniec spotkania organizatorzy wręczyli gościowi kwiaty a każdy z uczestników miał możliwość zakupienia książki i zdobycia autografu.