"Tatusiu, proszę nie" - relacja z III spotkania DKK w Działoszynie

24 października w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn odbyło się trzecie spotkanie naszego DKK. Podczas spotkania omawialiśmy książkę Stuarta Howartha pt. "Tatusiu, proszę nie".

Historię swojego życia Stuart Howarth zaczął pisać w więzieniu. Stała się dla niego terapią i ukojeniem po latach, które spędził w rodzinnym piekle. Ale wyrządzone w dzieciństwie krzywdy wycisnęły na nim piętno na zawsze.

Klubowiczki były bardzo poruszone tą książką, dlatego wywiązała się żywa dyskusja, w której jedna z Pań miała odmienne zdanie, twierdząc, że "takie książki nie powinny być pisane, jak również czytane, ponieważ są to poradniki dla pedofilii" i dlatego też odmówiła przeczytania tej pozycji. Większość Klubowiczek jednak uważa, że pisanie o swoich problemach, nawet tych najbardziej intymnych jest pewnego rodzaju terapią dla autora. "Czytając tą książkę autor chciał nam przekazać, że nie należy przechodzić obojętnie wobec takich spraw, bacznie zwracać uwagę na to co się dzieje wokół nas." Jedna z czytelniczek zaapelowała o wydanie ustawy o kastrowaniu pedofilii.

Podsumowując- książka wywarła wstrząsające wrażenie na Klubowiczkach.