Spotkanie listopadowe DKK - "Ono"

Na listopadowym spotkaniu ,nasz klub DKK omawiał książkę D. Terakowskiej pt. Ono".

Czytelniczki były podzielone w swoich opiniach. Jednym książka się podobała, a innym nie bardzo. Powieść zainteresowała te dziewczęta, które lubią czytać literaturę obyczajową. Myślały przede wszystkim, o trudnej sytuacji w jakiej znalazła się główna bohaterka. Krytykowały postawę jej matki. Zastanawiały się nad pozycją ojca w tej rodzinie. Trochę denerwujące i niezrozumiałe dla czytelniczek, były opisy sytuacji społecznej, w różnych okresach powojennej Polski. Czasy, które znały i pamiętały ze swojego dzieciństwa były ciekawe. Natomiast lata 80-te i 50-te nie były interesujące. Czytelniczkom, które lubią literaturę fantasy i przygodową, książka nie przypadła do gustu.Wszystkie zgodziłyśmy się, że zastanawiające jest zakończenie historii. Bardzo wieloznaczne. Każdy może je zrozumieć i odebrać po swojemu. Będzie to zależało od tego jak chcielibyśmy, żeby potoczyły się losy głównej bohaterki.

Dalej dyskusja potoczyła się w kierunku innych powieści i .... filmów. Rozmawiałyśmy o tym jakie książki lubimy czytać. Które z nich są dobrze zekranizowane, a które nie i dlaczego. Padły takie tytuły jak "Igrzyska śmierci", "Miasto kości", ekranizacje powieści S. Kinga. Wszystkie dziewczyny stwierdziły, że nie lubią czytać książek podrózniczych. Ciekawe jak będzie wyglądało spotkanie grudniowe, na którym będziemy rozmawiać o książce J. Meli pt. "Poza horyzonty". Zobaczymy ?!

11.2012_1  11.2012_2  11.2012_3