"Miłość z kamienia" na grudniowym spotkaniu DKK w Piotrkowie Tryb.

„Miłość z kamienia” G.Jagielskiej była tematem dyskusji na grudniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim.

Jest to przejmująca opowieść zakochanej kobiety, o życiu z korespondentem wojennym.

Wojciech Jagielski mąż autorki, jest od ponad dwudziestu lat w drodze, dokładnie tam gdzie dzieje się coś ważnego, przełomowego w dziejach ludzkości. Relacjonuje wydarzenia z  wojen i konfliktów zbrojnych mających miejsce na całym świecie. Zawsze jako jeden z pierwszych jest w centrum najgorszego piekła. Wynikiem tego są liczne reportaże ukazujące się na łamach prasy, jak również pozycje książkowe, które odnoszą ogromny sukces.Za taką popularność trzeba jednak zapłacić.

Największą cenę za zawód-pasję Wojciecha Jagielskiego ponosi jego żona Grażyna.

„Miłość z kamienia” jest wynikiem terapii, której pani Jagielska musiała się w końcu poddać. Przeszła trzymiesięczną kurację w klinice leczenia objawów stresu bojowego. To samotność i niewyobrażalny strach o życie ukochanej osoby doprowadził panią Grażynę do skrajnego załamania nerwowego. Ta książka to przejmujące studium o uczuciu, które prowadzi do obłędu.

Lektura wywołała burzliwą dyskusję wśród klubowiczów. Część z obecnych na spotkaniu pań, nie mogła zrozumieć, dlaczego w takim związku pojawiły się dzieci. Jagielscy za wszelką cenę próbowali stworzyć normalną rodzinę. Wydaje się, że niestety w tym względzie ponieśli klęskę. Związek sam w sobie wydaje się bardzo dziwny a nawet wręcz toksyczny. Rodzi się pytanie, czy można aż tak się zapomnieć w swojej pasji, by przez tyle lat nie widzieć cierpienia najbliższej osoby. Inne z dyskutujących pań broniły stanowiska, że Grażyna Jagielska to kobieta silna i odważna. Nie każdego stać na tak szczerą „spowiedź” i poddanie opinii publicznej własnego małżeństwa. To boleśnie szczera opowieść o obsesyjnym lęku, z którym musiała przez wiele lat żyć.

Jest to jedna z tych książek, które na długo pozostają w pamięci czytelnika.

Na spotkaniu obecnych było 9 osób.

Katarzyna Choja moderator DKK przy MBP

w Piotrkowie Tryb.