Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Relacja ze 125. spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

2 czerwca 2021 r. - po ponad półrocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa - Dyskusyjny Klub Książki wznowił swoją działalność. Na początku spotkania Klubowicze mówili, że brakowało im rozmów o książkach. Wszyscy zgodnie zadeklarowali, że chcą się teraz częściej spotykać, żeby nadrobić stracony czas.
Czerwcowe spotkanie było poświęcone książce "Zimowla" Dominiki Słowik. Tytuł książki to termin zapożyczony ze słownictwa pszczelarzy - oznacza okres zimowania u pszczół. Jak należy go interpretować w odniesieniu do ukazanego w książce życia w Cukrówce? Narratorka pisze: "Nasze miasto było miastem cudów." (s. 80) Pani Oli to stwierdzenie skojarzyło się z zakończeniem wiersza Wisławy Szymborskiej "Jarmark cudów" - 
"Cud dodatkowy, jak dodatkowe jest wszystko:
co nie do pomyślenia
jest do pomyślenia."
Choć rzekomo nadprzyrodzone zjawiska mają w książce swoje racjonalne wyjaśnienie,  byliśmy oczarowani realizmem magicznym. Jednak najbardziej zachwyciła nas galeria oryginalnych i barwnych postaci stworzonych przez Dominikę Słowik. Wszyscy Klubowicze mieli też swoje ulubione sceny z książki: nieudane próby ucieczki kur towarzyszki Sareckiej, inkaskie pochody, cud stanowojenny. Podobały się nam także obserwacje i refleksje narratorki. Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejną książkę młodej pisarki.

W spotkaniu uczestniczyło 7 osób.
Spotkanie odbyło się w dużej sali z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19, zgodnie z sanitarnymi wytycznymi MKiDN i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi