Relacja z trzydziestego szóstego spotkania sieradzkiego DKK

5 października 2011 r. sieradzki Dyskusyjny Klub Książki miał swoje trzydzieste szóste spotkanie. Tym razem tematem literackich rozważań była książka "Zapach cedru" Ann-Marie MacDonald. Ukazuje ona losy rodziny Piperów na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Historia zaczyna się dość banalnie: dziewczyna (Materia) i chłopak (Jakub) zakochują się w sobie, wbrew woli rodziców postanawiają się pobrać, jako młode małżeństwo zamieszkują razem, rodzą im się dzieci. I tu bajka się kończy. Materia popada w dziwne stany melancholii, a może nawet depresji, a w Jakubie rodzi się bestia, która skłania go do krzywdzenia własnych córek. Na zawsze zostają zachwiane relacje rodzinne. Podczas spotkania zastanawialiśmy się, czy córki Piperów mogły coś zrobić, żeby ochronić się przed skutkami traumatycznego dzieciństwa.

W spotkaniu uczestniczyło 10 osób.