Styczniowe DKK

Styczniowe spotkanie DKK w Filii Nr 4 MBP Łódź Widzew

W piątek 21.01.2011 r. w naszej bibliotece odbyło się pierwsze w nowym 2011 roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w którym wzięły udział 4 osoby. Rozmawialiśmy o książce pani Joanny Olech pt.: „Pompon w rodzinie Fisiów”.Powieść opowiada o przygodach państwa Fisiów oraz ich dzieci Gniewosza i Malwiny, w których domu niespodziewanie pojawia się tytułowy smok Pompon. Lekki ton książki, dowcipne dialogi i nawiązania popkulturowe oraz oryginalna postać smoka Pompona zyskały największe uznanie uczestników. Przyznali oni, iż książka w sam raz pasuje do beztroskiego nastroju ferii zimowych.

Pod koniec spotkania rozwiązywaliśmy zagadki oraz dyskutowaliśmy o ulubionych gatunkach literackich oraz autorach.