Grudniowe spotkanie DKK

Dnia 17 grudnia 2010 roku, odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 4 MBP Łódź Widzew. Tym razem omawialiśmy książkę Ewy Nowak, zatytułowaną „Pajączek na rowerze”. Główni bohaterowie to Ola – ruchliwa, nie potrafiąca usiedzieć w jednym miejscu dziewczynka, dla której szkoła nie jest wymarzonym miejscem, oraz Łukasz, spokojny chłopiec, który brak zdolności grania w piłkę nożną nadrabia dużą wiedzą i któremu nauka nie sprawia trudności. Między tymi wydawałoby się różnymi osobowościami rodzi się z czasem uczucie.

Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, iż przeczytana książka podobała im się oraz, że porusza ona rzadko spotykany temat miłości między dziećmi. Uznaliśmy, iż dorośli także mogliby sięgnąć po tę książkę, ponieważ i oni mogliby się z niej czegoś nauczyć – lepiej poznać i zrozumieć dziecięcy świat.

Ponadto podczas spotkania ( w którym uczestniczyło 5 osób) układaliśmy zgadywanki, rebusy oraz krzyżówki.