DKK klasy IV i książka "Spotkanie nad morzem" Korczakowska J.

Dnia 11 grudnia 2019 r. odbyło się przedświąteczne spotkanie nowo utworzonego Dyskusyjnego Klubu Książki klasy IV. Klubowicze dyskutowali nad książką Jadwigi Korczakowskiej pt. „Spotkanie nad morzem”, a na zakończenie otrzymali świąteczne upominki.  Poniżej relacja uczestników spotkania:

Główną bohaterką przeczytanej przez nas książki jest Danusia, która pewnego dnia wyjeżdża do swej cioci nad morze. Początkowo nie jest zadowolona z pobytu u ciotki, ale po jakimś czasie poznaje dziewczynkę o imieniu Elza. Mimo wcześniejszych niezbyt dobrych relacji, dziewczynki zaprzyjaźniają się. „Spotkanie nad morzem” to historia o niezwykłej przyjaźni, która połączyła dwie dziewczynki. Ta książka bardzo nam się podobała i polecamy ją każdemu, zarówno dzieciom, jak i osobom starszym.