DKK gimnazjalistek omawia książkę pt. "Kłopotnik Pauli".

Dnia 3 czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich odbyło się ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym DKK gimnazjalistek. Oto relacja klubowiczek:

Na dzisiejszym spotkaniu DKK wspólnie omawiałyśmy książkę Ulrike Kuckenero pod tytułem „Kłopotnik Pauli”.
Główną bohaterką tej książki jest, tak jak podaje tytuł, Paula. To nastoletnia dziewczyna, która w szkole jest obiektem drwin i ataków rówieśników. W czasie, gdy inni jej dokuczają, jej najlepsza przyjaciółka Judyta, ląduje w szpitalu ze złamaną nogą, a Maxie wyjeżdża ze swoją mamą do Stanów Zjednoczonych. Paula jest bardzo samotna  i boi się o wszystkim powiedzieć swojemu chłopakowi. Książka jest dobra, dotyczy problemu, o którym często słyszymy wśród nastolatków. Problem przemocy, znęcania się nad drugą osobą. Po przeczytaniu tej książki możemy się dowiedzieć jak ważna jest przyjaźń, wzajemne zaufanie a nawet pierwsza miłość.