Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

DKK kl. VIII i książka "Życie jest piękne"

Dnia 21 maja br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki klasy VIII, na którym omówiona została książka Natalii Murawskiej pt. „Życie jest piękne”. Oto relacja oraz refleksje płynące z przeczytanej historii:

Książka ta opowiada o 17-sto letniej Corneli, z pozoru normalnej dziewczynie, ciekawej życia i pełnej energii. Wraz ze swoją przyjaciółką Natalie tworzą wręcz podręcznikowy przykład przyjaźni między dziewczynami. Cornelia niestety jest wychowywana przez matkę, ojciec Nel zostawił je dla innej… a wiadomo, że każdy chciałby mieć normalne życie, tak i jest z Nel, lecz jak to w życiu bywa nie wiadomo, co się stanie w najbliższej przyszłości i niestety staje się coś, co obraca życie najpierw Corneli, a w późniejszym czasie Natalie. Mimo iż Nat jest już pełnoletnia, a Nel ma 17 lat to obie dostają mocny cios od życia i muszą razem przez to przejść.

Naszym zdaniem książka ta jest odpowiednia dla młodzieży, jak i dla dorosłych. Z czystym sumieniem możemy napisać, że przypadła nam do gustu!  Serdecznie polecamy ją każdemu!

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi