DKK kl. VIII i książka "Życie jest piękne"

Dnia 21 maja br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki klasy VIII, na którym omówiona została książka Natalii Murawskiej pt. „Życie jest piękne”. Oto relacja oraz refleksje płynące z przeczytanej historii:

Książka ta opowiada o 17-sto letniej Corneli, z pozoru normalnej dziewczynie, ciekawej życia i pełnej energii. Wraz ze swoją przyjaciółką Natalie tworzą wręcz podręcznikowy przykład przyjaźni między dziewczynami. Cornelia niestety jest wychowywana przez matkę, ojciec Nel zostawił je dla innej… a wiadomo, że każdy chciałby mieć normalne życie, tak i jest z Nel, lecz jak to w życiu bywa nie wiadomo, co się stanie w najbliższej przyszłości i niestety staje się coś, co obraca życie najpierw Corneli, a w późniejszym czasie Natalie. Mimo iż Nat jest już pełnoletnia, a Nel ma 17 lat to obie dostają mocny cios od życia i muszą razem przez to przejść.

Naszym zdaniem książka ta jest odpowiednia dla młodzieży, jak i dla dorosłych. Z czystym sumieniem możemy napisać, że przypadła nam do gustu!  Serdecznie polecamy ją każdemu!