"Kłopotnik Pauli" kolejną książką omawianą przez członków DKK z klasy VII

Dnia 23 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich odbyło się spotkanie DKK klasy VII. Członkowie klubu rozmawiali na temat książki Urlike Kuckero pt. „Kłopotnik Pauli”. Poniżej przedstawiamy refleksje płynące z dyskusji:

Urlike Kuckero w swojej książce porusza temat, o którym dość często słyszymy – temat przemocy. Zagłębiając się w lekturze dowiadujemy się, że główna bohaterka – Paula ma problemy w szkole. Jest obiektem drwin i ataków ze strony koleżanek. Trzynastolatka wstydzi się swoich problemów i nie ma odwagi opowiedzieć o tym swojemu chłopakowi. Jest całkiem bezradna i samotna, gdyż w tak trudnym dla niej czasie jej najlepsza przyjaciółka ląduje w szpitalu ze złamaną nogą, natomiast druga z przyjaciółek – Maxie na rok opuszcza rodzinny kraj, wyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych.

Naszym zdaniem książka ta przeznaczona jest głównie dla dziewczyn, ponieważ są tam opisane sytuacje, które chłopcy mogą nie do końca zrozumieć.