DKK gimnazjalistek i książka "Wymyśliłam Cię"

Dnia 1 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich miało miejsce pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie klubowiczek DKK. Pomimo niewielkiej frekwencji członkinie dyskutowały na temat książki pt. „Wymyśliłam Cię”, którą napisała Francesca Zappia. Poniżej przedstawiamy refleksje oraz odczucia klubowiczek:

Książka opowiada o losach chorej na schizofrenię Alex.
Dziewczyna ma problemy z odróżnieniem, co jest rzeczywistością, a co nie dzieje się naprawdę. Pomaga jej w tym aparat fotograficzny, który zawsze nosi przy sobie. Całkiem nieźle jej idzie: poznaje nowych znajomych, chodzi na imprezy i… zakochuje się. Tylko co z tego jest prawdą?
Książka bardzo nam się podobała, chociaż fabuła sama w sobie nie jest łatwa. Czytając ją utożsamiałyśmy się z główną bohaterką. Dzięki tej lekturze zrozumiałyśmy, jak ciężko jest osobie, która boryka się z chorobą. Książkę szczerze polecamy wszystkim czytelnikom!