Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

DKK gimnazjalistek i książka "Jest O.K.!" Ireny Landau

    Dnia 22 maja br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie DKK gimnazjalistek. Omawianym utworem była książka Ireny Landau pt. „Jest O.K.!”. Oto relacja klubowiczek: 

Na dzisiejszym spotkaniu dzieliłyśmy się wrażeniami po przeczytanej książce pt.,,Jest O.K.!” Napisana jest w formie pamiętnika młodej nauczycielki - Barbary Nowaczyk. Kobieta stara się poznać swoich nowych wychowanków. Niektóre dzieci mają problemy  i niekoniecznie chcą się nimi podzielić ze swoją wychowawczynią, która za wszelką cenę chce im pomóc, choć sama ma problemy w domu związane z chorobą swojego syna. Chłopiec cierpi na zespół Downa i jest bardzo samotny, dlatego pani Basia chciałaby go zapoznać ze swoimi wychowankami, lecz boi się ich reakcji na jego widok. Jednak wbrew jej obawom, dzieci zaakceptowały chłopca, nie dokuczały mu i nie poruszały tematu jego choroby.

                Książka jest bardzo przejmująca, a zarazem bardzo interesująca. Pozwala nam lepiej poznać i zrozumieć problemy z jakimi muszą się borykać osoby wychowujące dzieci niepełnosprawne lub w pewnym stopniu upośledzone.

W spotkaniu wzięły udział: Kinga Mielczarek, Agnieszka Stasiak, Joanna Michalska, Julia Nikodemska, Maria Konecka, Katarzyna Myszka, Wiktoria Ruszczak

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi