DKK gimnazjalistek i książka "Jest O.K.!" Ireny Landau

Dnia 22 maja br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie DKK gimnazjalistek. Omawianym utworem była książka Ireny Landau pt. „Jest O.K.!”. Oto relacja klubowiczek:

Na dzisiejszym spotkaniu dzieliłyśmy się wrażeniami po przeczytanej książce pt.,,Jest O.K.!” Napisana jest w formie pamiętnika młodej nauczycielki - Barbary Nowaczyk. Kobieta stara się poznać swoich nowych wychowanków. Niektóre dzieci mają problemy  i niekoniecznie chcą się nimi podzielić ze swoją wychowawczynią, która za wszelką cenę chce im pomóc, choć sama ma problemy w domu związane z chorobą swojego syna. Chłopiec cierpi na zespół Downa i jest bardzo samotny, dlatego pani Basia chciałaby go zapoznać ze swoimi wychowankami, lecz boi się ich reakcji na jego widok. Jednak wbrew jej obawom, dzieci zaakceptowały chłopca, nie dokuczały mu i nie poruszały tematu jego choroby.

Książka jest bardzo przejmująca, a zarazem bardzo interesująca. Pozwala nam lepiej poznać i zrozumieć problemy z jakimi muszą się borykać osoby wychowujące dzieci niepełnosprawne lub w pewnym stopniu upośledzone.

W spotkaniu wzięły udział: Kinga Mielczarek, Agnieszka Stasiak, Joanna Michalska, Julia Nikodemska, Maria Konecka, Katarzyna Myszka, Wiktoria Ruszczak