Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki gimnazjalistek

,,Znowu kręcisz, Zuźka”

Dnia 27 marca b.r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki gimnazjalistek. Oto relacja klubowiczek:

Ta jakże ciekawa książka opowiada o przygodach dziewczynki Zuzi. Bohaterka chodzi do trzeciej klasy i mieszka w Brzezinie. Początkowo nie przeszkadzała jej wyprowadzka rodziców z miasta na wieś. Dzięki przeprowadzce na ul. Leśną 8 zyskali przecież więcej przestrzeni dla całej rodziny i zwierząt. Zuźka potrzebowała jednak prawdziwej przyjaciółki z okolicy.

Przy ul. Leśnej 8 poza Zuźką i jej bratem nie ma żadnych dzieci, jednak pewnego dnia do sąsiedztwa wprowadza się Marta z rodziną. Zuźka jest zachwycona, bo wygląda na to, że ma z Martą wiele wspólnego – obie lubią grać w piłkę nożną, wspinać się na drzewa, a przede wszystkim uwielbiają zwierzęta. Co będzie dalej?? Okaże się jak przeczytasz! Nasz zespół DKK bardzo poleca tą książkę.

Uczestnicy spotkania: Maria Konecka, Julia Aninowska, Kinga Mielczarek, Wiktoria Ruszczak, Natalia  Piaseczna, Agnieszka Stasiak, Julia Nikodemska, Katarzyna Myszka.