Świąteczne spotkanie DKK dorosłych

We wtorkowe popołudnie - 19 grudnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dorosłych. W świątecznej atmosferze omawiana była powieść - "Nie oddam dzieci!"  bardzo lubianej przez nasze czytelniczki autorki - Katarzyny Michalak. Głównym bohaterem tej powieści jest utalentowany, cieszący się dobrą sławą chirurg, szanowany i lubiany w swoim środowisku zawodowym kolega, wspaniały, kochający mąż i ojciec trójki dzieci - Michał Sokołowski. Jednak pochłonięty obowiązkami zawodowymi zaniedbuje obowiązki rodzinne, tracąc bezpowrotnie niezwykle cenne i ważne chwile z najbliższymi. Dzień, w którym po raz kolejny, pochłonięty pracą, zawiódł swoich najbliższych, okaże się najgorszym dniem w jego życiu.Tego dnia w tragicznych okolicznościach ginie jego ciężarna żona i trzyletni syn. Sprawcami tragedii są młodzi ludzie nie liczący się z innym człowiekiem, gustujący w zabawie bez żadnych zasad i ograniczeń, często kosztem zdrowia i życia innych ludzi. Książka ta, wzbudziła w klubowiczach wiele emocji. Opowiada ona bowiem o życiowych sytuacjach, które mogłyby się zdarzyć każdemu z nas. Opowiada o decyzjach i wyborach, które rzutują na całą naszą przyszłość. Po przeczytaniu tej powieści z pewnością każdy spojrzy na swoje życie z innej perspektywy.