DKK klasy V-VI i książka Pawła Beręsewicza pt. Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek"

Dnia 2 listopada 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki klasy V i VI. Poniżej przedstawiamy relację omawianej lektury:

Książka, którą w ostatnim czasie przeczytali nasi klubowicze nosi tytuł „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”. Jej autorem jest Paweł Beręsewicz - pisarz znany z powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci.

Główną bohaterką powieści jest tytułowa Kaśka Kwiatek, która jak się okazuje jest bardzo przebojową i błyskotliwą osobą, inną od pozostałych dziewczyn, co bardzo imponuje Jackowi – koledze z ławki. Całości dopełnia fakt, że niedawno przyjechała z Nowego Jorku, czym jeszcze bardziej oczarowała nowo poznanych kolegów. Mimo licznych porażek, misternie ułożony plan rozkochania w sobie tytułowej bohaterki kończy się powodzeniem.

Zachęcamy wszystkich, głównie młodzież gimnazjalną do przeczytania tej ciekawej lektury.