DKK klasy VII i książka pt. "Znowu kręcisz, Zuźka"

Dnia 24 października b.r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki klasy VII. Poniżej przedstawiamy relację klubowiczów:

Książka pt. „Znowu kręcisz, Zuźka” Doroty Suwalskiej opowiada o dziewczynie o imieniu Zuzia. Mieszka w Brzezinie, wraz ze swoimi rodzicami przeprowadziła się tam z Warszawy. Chodzi do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Mieszka na ulicy Leśnej 8, gdzie nie mieszkają żadne dzieci w jej wieku. Do momentu, gdy naprzeciwko ich domu przeprowadziła się Marta. Wraz z nią stworzyły klub superdetektywów. Pod koniec historii jej rodzice się kłócą oraz chcą wziąć rozwód, ale wszystko szczęśliwie się kończy.

Książka nie bardzo przypadła nam do gustu, ponieważ ma za dużo opisów sytuacji i miejsc. Naszym zdaniem jest ona dla młodszych odbiorców.

Uczestnicy DKK: Maja Kołodziejek, Julia Krawczyk, Marta Malinowska, Hubert Mielczarek, Daria Mrozik,  Natalia Szczęsna, Aleksandra Szypowska