Spotkanie najmłodszych członków Dyskusyjnego Klubu Książki

Dnia 20.06.2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie najmłodszego Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawiana była książka Mikołaja Wójcika pt. „Tylko Matylda”. Bohaterami tej psychologiczno-obyczajowej powieści są: Hieronim Czarnota, redaktor naczelny brukowego pisma „Szmaciak”, w którego życiu jest czas wyłącznie na pracę oraz  jego 14-letnia córka Matylda, wesoła, inteligentna nastolatka, która postanawia zmienić poukładane życie ojca, obudzić w nim uśpione ojcowskie uczucia. Rzecz dzieje się w Warszawie i mówi o relacji ojciec-córka. To coś bardzo rzadkiego w literaturze, tym bardziej, że opowiada o niej sam ojciec.  Książka ta emanuje bardzo pozytywną energią. Jest ciepła i pełna wiary w to, że w ludziach tkwią pokłady dobra. Książka ta zmusza czytelnika do zastanowienia się co jest w życiu najważniejsze. Ta książka zdecydowanie jest warta przeczytania!