Spotkanie klubowiczów z gimnazjum i książka pt. "Betonowy ogród"

Dnia 13.06 b.r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie DKK gimnazjalistek. Omówiona została książka „Betonowy ogród”,a poniżej przedstawiamy relacje klubowiczek:

Powieść opisuje losy pewnej rodziny, która zamieszkuje ulicę, na której oprócz domu bohaterów pozostały tylko ruiny innych willi, dawno opuszczonych przez właścicieli. W oddali znajduje się osiedle wysokich bloków. Po śmierci ojca główny bohater pozostaje w domu ze schorowaną matką i rodzeństwem: Julią, Sue i Tomem. Pewnego dnia umiera również matka. Dzieci z obawy przed czekającym ich w tej sytuacji przeniesieniem do domu dziecka. Wywołuje to panikę wśród rodzeństwa, które ostatecznie postanawia pochować matkę w betonie, pozostałym z remontu. Dzieci próbują stworzyć namiastkę normalnej rodziny, jednak niedojrzałość i brak kontroli dorosłych prowadzą do wielu nieodpowiedzialnych zachowań brzemiennych w skutki.
Książka, którą przeczytaliśmy bardzo nam się wszystkim podobała, ponieważ opowiada o etapie dorastania, w którym teraz się znajdujemy.

Autorkami recenzji są:

Agnieszka Stasiak