Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie klubowiczów z gimnazjum i książka pt. "Betonowy ogród"

Dnia 13.06 b.r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie DKK gimnazjalistek. Omówiona została książka „Betonowy ogród”,a poniżej przedstawiamy relacje klubowiczek:

 

     Powieść opisuje losy pewnej rodziny, która zamieszkuje ulicę, na której oprócz domu bohaterów pozostały tylko ruiny innych willi, dawno opuszczonych przez właścicieli. W oddali znajduje się osiedle wysokich bloków. Po śmierci ojca główny bohater pozostaje w domu ze schorowaną matką i rodzeństwem: Julią, Sue i Tomem. Pewnego dnia umiera również matka. Dzieci z obawy przed czekającym ich w tej sytuacji przeniesieniem do domu dziecka. Wywołuje to panikę wśród rodzeństwa, które ostatecznie postanawia pochować matkę w betonie, pozostałym z remontu. Dzieci próbują stworzyć namiastkę normalnej rodziny, jednak niedojrzałość i brak kontroli dorosłych prowadzą do wielu nieodpowiedzialnych zachowań brzemiennych w skutki.
Książka, którą przeczytaliśmy bardzo nam się wszystkim podobała, ponieważ opowiada o etapie dorastania, w którym teraz się znajdujemy.

Autorkami recenzji są:

Agnieszka Stasiak

Natalia Piaseczna

Maria Konecka

Julia Nikodemska

Katarzyna Myszka

Julia Aninowska

Joanna Michalska

Wiktoria Ruszczak

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi