DKK najmłodszych z klas IV-V

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich od września 2016 r. istnieją trzy dyskusyjne kluby książki dla młodzieży: dwa ze szkoły podstawowej(klasy IV-V oraz VI) i jeden z  gimnazjum.

15 listopada b.r. miało miejsce spotkanie najmłodszych klubowiczów (7 osób) z klas IV-V, którzy dyskutowali na temat książki Idy Pierelotkin pt. „10 minut rowerem”. Oto ich relacja:

Główną bohaterką książki pt. ,, 10 minut rowerem ‘’ jest Karolina Słomka, która ma 16 lat. Boryka się z upiornie gorącym sierpniem. Spędza wakacje samotnie, ponieważ jej chłopak wyjechał za granicę do pracy aby zarobić na swój komputer. Wyjechała do swoich dwóch ciotek Eryki i Felicji. Książka była bardzo intrygująca. Karolina przeżywała bardzo ciekawe przygody.