Młodzieżowe DKK "Herbata z jaśminem"

23 maja 2016r. odbyło się przedostatnie w tym roku szkolnym spotkanie młodzieżowego DKK, w którym brały udział trzy klubowiczki z Gimnazjum im. Św. Faustyny w Świnicach Warckich. Tematem spotkania była książka Agnieszki Gil pt. „Herbata z jaśminem”. Oto relacja dziewczyn:

W „Herbacie z jaśminem” Agnieszki Gil ukazany jest świat, z którego każdy najchętniej by uciekał. Kura mieszka z ojcem alkoholikiem i jego konkubiną. Była strasznie leniwa i złośliwa. Między domownikami ciągle wybuchały awantury. Z czasem zaczęła spostrzegać, że z domu giną jej rzeczy. Zginął jej także złoty sweter, który był pamiątka po zmarłej mamie. Nastolatka wszędzie szukała akceptacji, jednak poszukiwania okazały się bardzo ciężkie. Kura jest bardzo skryta i tajemnicza. Ma także wielu adoratorów np. Grześka i Leona. Jest pozbawiona sentymentów i nie umie okazywać uczuć. Mieszkanie dziewczyny powoli zamienia się w melinę. „Herbata z jaśminem” realizuje nie-modzieżowe zagadnienia. Książkę czytało się jednak z lekką niechęcią, ponieważ opisywała życie rodziny, z którą nie każdy ma do czynienia. Ukazała nam jednak w jakich sytuacjach życie stawia innych nastolatków. Według nas ten utwór jest bardzo pouczający.