Karnawałowe spotkanie DKK z Joanną Jodełką

6 lutego 2012 roku miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej im. Św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Tematem spotkania była książka Joanny Jodełki „ Grzechotka”. W spotkaniu uczestniczyło 5 osób. Odbyło się ono poza siedzibą biblioteki, w domu jednej z klubowiczek, dzięki czemu przybrało charakter iście karnawałowy. Mimo, iż książka należy do mrocznych, poruszających trudne tematy, to spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze.

„Grzechotka”- tytuł wskazuje na dość lekką literaturę, lecz czytelnik bardzo szybko zostaje wyprowadzony z błędu. Książka to przejmująca, nie pozbawiona wątku kryminalnego, opowieść o rozpaczy matki – Edyty Skomorowskiej po stracie dziecka, tym bardziej przerażająca, iż kobieta nie wie czy sama je zabiła czy ktoś je zabrał. Niezwykle pomocną osobą w rozwiązaniu zagadki staje się, początkowo negatywnie nastawiona do podejrzanej o dzieciobójstwo Edyty, pani psycholog Weroniki Król. W miarę rozwoju akcji Weronika coraz mniej wierzy w winę kobiety i okazuje się jedynym wsparciem dla przerażonej bohaterki. Jednakże ciągle brakuje odpowiedzi na kluczowe pytanie: co się stało z dzieckiem? Wszystkich, którzy chcą poznać odpowiedź, zapraszamy do lektury...