"Cierpkość Wiśni"

W dniu 24 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie klubowiczów DKK działającego w Lututowie. Jego frekwencja nie była zadowalająca ze względu na sezon urlopowy. Chociaż byliśmy w wąskim gronie, omówiliśmy sobie książkę Izabeli Sowy "Cierpkość wiśni".
Wszyscy przyznaliśmy, że książka jest ciekawa, a nawet obraz bohaterów wyrwany z prawdziwego życia. Co niektórym przypomniał się ich pierwszy krok na studiach i  życie świeżego studencika.

Pokazuje życie młodych samolubów, którzy idą naprzód, depcząc i  niszcząc wszystko co im stanie na drodze. Pokazuje ważny etap wyrwania się z rodzinnego gniazda i rozpoczęcie nauki na pierwszym roku studiów. Perypetie wspólnie mieszkających studentów opowiada autorka w sposób czasem żartobliwy. Pokazuje trudy życia z dala od rodzinnego domu, przybliża tęsknotę za tym co było, za latami beztroskiego życia. Jedni bohaterowie nie radzący sobie w tym  świeci, wyrwani za wcześnie z rodzinnego gniazda, drudzy odkrywają jego uroki. Ale najważniejszą istota tej książki jest ukazana przyjaźń.

Większość bohaterów przekonuje się, że najprzyjemniej i najłatwiej w życiu będzie, kiedy jest się w grupie przyjaciół. I przede wszystkim o tym mówi ta książka!

Na następnym spotkaniu, które odbędzie się w dniu 21 września o godz. 17.00 omawiać będziemy "Pachnidło" Patricka Suskinda.

Sylwia Tryka
Moderator DKK przy GBP w Lututowie