Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Sztuka spadania"

W listopadzie Klubowiczki tomaszowskiego DKK rozmawiały o książce Magdaleny Kawki „Sztuka latania”. Wszystkie przyznały, że powieść polskiej autorki opowiadająca o dojrzewaniu, poszukiwaniach sensu życia 35- letniej Zofii Arens wydała się mdła i nijaka. Po raz kolejny pojawiło się pytanie „po co?” i „dla kogo?”. Z pewnością Magdalena Kawka ma szerokie grono czytelniczek, skoro jej tytuły stale ukazują się na rynku wydawniczym, ale obecne na spotkaniu Panie na pewno do nich nie należą.

Zarzutów w kierunku tej powieści pojawiło się wiele. Na pierwszym miejscu moralizatorski ton, narrator, który nie wierzy w inteligencję czytelnika, papierowi bohaterowie, mało interesująca fabuła.

Jedynie zakończenie wydało się Klubowiczkom zaskakujące. Spodziewały się bajkowego happy endu, tymczasem nasza bohaterka wreszcie zaczęła myśleć samodzielnie. Tym razem autorce udało się uciec od schematu powieści, jakich wiele teraz w księgarniach, o kobiecie na życiowym zakręcie, która wyjeżdża/ucieka i w pięknych okolicznościach przyrody odnajduje sens swej egzystencji i miłość.

Podsumowując: książkę czytało się ciężko, ale jak stwierdziła jedna z Pań, dzięki lekturze dobrej i złej literatury kształtuje się nasz gust czytelniczy i wiemy, po jakie tytuły sięgać w przyszłości, a jakich unikać.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi