Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Proszę bardzo"

Październikowe spotkanie DKK dla dorosłych poświęcone było autobiograficznej książce „Proszę bardzo”. Tomaszowskie Klubowiczki mierzyły się z niezwykle intrygującą postacią, która choć na emeryturze, nadal pozostaje wyrocznią w świecie sztuki.

Panie miały możliwość poznania sylwetki Andy Rottenberg nie tylko na kartach książki ale również obejrzały fragmenty wywiadu, w którym opowiada o losach swojej rodziny. Klubowiczki przyznały, że warstwa historyczna opowieści była dla nich dość trudna w odbiorze. Miejscami gubiły się w zagmatwanych fragmentach dotyczących korzeni narratorki. Druga warstwa historii opowiedzianej przez Andę Rottenberg jest według nich równie trudna, ponieważ wypełniają ją opisy trudnych przeżyć, związanych z zaginięciem w 1997 r. syna narkomana.

Rozmowa o „Proszę bardzo” było również pretekstem do rozważań na temat trudów rodzicielstwa.

Obecne na spotkaniu Klubowiczki odebrały omawianą autobiografię jako formę autoterapii, niezwykle bolesnej, ponieważ jak zauważa autorka w rozdziale „Bezradność” „Prawda jest bezforemna, a przez to niewygodna, nie daje się wtłoczyć w rytm frazy, nie wpisuje się w ramy kompozycji inaczej niż jako fikcja”.

Z pewnością lektura „Proszę bardzo” wydaje się być dużo bardziej wymagająca dla przeciętnego czytelnika niż wspomniana wyżej fikcja

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi