Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Tropem zapachu

Kwietniowe spotkanie DKK dla dorosłych poświęcone było książce Katarzyny Bondy „Pochłaniacz”.  Pierwsza część tetralogii o Saszy Załuskiej spotkała się z bardzo skrajnymi ocenami.

Niektóre z Pań obecnych na spotkaniu, zaliczające się z pewnością do grona fanek twórczości Katarzyny Bondy, były zachwycone opowiedzianą przez nią historią. Przyznały zresztą, że z niecierpliwością oczekują na czwartą część cyklu, która niebawem ukaże się na rynku wydawniczym. Klubowiczkom podobała się bohaterka, ponieważ takiej profilerki do tej pory w polskiej literaturze nie było. Panie uznały, że Sasza Załuska jest postacią prawdziwą, pełną tajemnic i niejednoznaczną. W książce Bondy bohaterów „z krwi i kości” zresztą nie brakuje. Nawet postaci drugoplanowe są świetnie zarysowane i niosą ze sobą intersujące dylematy i  historie.

Panie zwróciły także uwagę na precyzyjną fabułę. Mimo dużej ilości wątków i bohaterów wszystkie puzzle pasują w tej opowieści do siebie i układają w interesujący obraz. Widać zresztą u pisarki zainteresowanie kryminałem skandynawskim. Jako świetna obserwatorka pokazuje wiele zjawisk autentycznych: piramidę finansową, korupcję policjantów, plebanię, spotkania AA. Czytelnik poznaje tajniki pracy policji i profilera policyjnego, dowiaduje się czym jest osmologia i substytucja.

Obecnym na spotkaniu Paniom przeszkadzała duża objętość powieści, nagromadzenie wątków, postaci, retrospekcja, które nieco utrudniały śledzenie fabuły. Generalnie, większość nie sięgnie po kolejne tytuły z cyklu. Spotkanie zakończył krótki film z fragmentami wywiadu z pisarką, dzięki któremu Klubowiczki mogły poznać warsztat Katarzyny Bondy i poznać jej opinię na temat literatury kryminalnej.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi