Jak w bajce? – rozmowy o książce Wendy Leigh pt. „Grace Kelly” w Tomaszowie Mazowieckim

1 grudnia 2015 r. tomaszowski klub DKK omawiał biografię legendarnej aktorki Grace Kelly. Książka wzbudziła w nas mieszane uczucia. Z jednej strony trzeba przyznać, że jest to rzecz dobrze napisana, wciągająca, czyta się ją szybko i lekko. Jednak z drugiej strony… No cóż, trudno się oprzeć wrażeniu, że czytamy bulwarowe plotki lub jesteśmy w trakcie lektury jednego z portali internetowych, które karmią się skandalami. Zamiast rzetelnej wiedzy o dokonaniach Kelly, jej warsztacie aktorskim, dostajemy listę jej kochanków, prawdziwych, jak i rzekomych. Lista ta jest nader długa, a informacje, jakie pozyskała autorka książki rzadko pochodzą z wiarygodnego źródła. Pomimo tego, że Leigh zbierała informacje do książki przez trzy lata, trudno im zaufać. Są to głównie „rewelacje” oparte na domniemaniach, spekulacjach, obserwacjach i wypowiedziach osób, które nie miały bliskiego kontaktu z Grace, takich jak dziennikarze, biografowie innych gwiazd, dzieci, czy żony rzekomych kochanków.

Wszystkie klubowiczki były rozczarowane lekturą. Niektóre nawet nie doczytały książki do końca. Trudno zrozumieć jaki cel przyświecał autorce, szkalującej  zmarłą osobę, która już nie może się bronić.