Relacja ze spotkania DKK- dla dorosłych z 23 października 2012 r.

Dnia 23 października na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych zebrało się 11 uczestników. Przedmiotem ożywionej dyskusji był zbiór reportaży Wojciecha Tochmana pt. „Bóg zapłać”.

Jednogłośnie wszyscy uczestnicy stwierdzili, że była to najlepsza książka omawiana w tym roku przez nasz klub.

Ciekawa, poruszająca do głębi omawianą tematyką. Nie dająca jasnych odpowiedzi na odwieczne pytania nurtujące ludzi, czym się kierować, co jest ważniejsze – rozum czy wiara. To co namacalne i sprawdzalne, czy to co nieuchwytne zakorzenione głęboko w naszej duszy.

Autor porusza tematy uniwersalne każąc nam się zastanowić nad

uniwersalnymi prawdami. Miłością, empatią, uczciwością, pasjami…

Dodatkowo niewątpliwym atutem tejże książki jest warsztat autora. Język w powieści jasny, klarowny, czysty. Fantastyczny pokaz szkoły reportażu. Obiektywizm autora dodatkowo sprawia, że czytelnik nie gubi tego co w książce jest najważniejsze.

Podsumowując członkowie klubu stwierdzili