„Zero, zero, zero” Robera Saviano DKK Rawa Maz.

Witam!!!

Relacja z siedemdziesiątego czwartego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 14.03.2015r. w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 10 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 14 członków. Rozmawialiśmy o książce „Zero, zero, zero” Roberta Saviano.
Po przeczytaniu „Gomorry” spodziewaliśmy się, że Savino wciągnie nas po raz drugi w niezwykły, niebezpieczny i mroczny świat mafii. Tymczasem po powieściowo napisanej pierwszej książce, którą czyta się znakomicie w nasze ręce trafił raport, masą danych liczbowych, miejsc, nazwisk. Poruszamy się po m.in. Meksyku, Kolumbii, Boliwii i przez to wszystko czyta się to okropnie. Autor zalewa nas tym wszystkim, nadmiar informacji i koligacji powoduje w czytelnikach pewien rodzaj dezorientacji. Szkoda, ponieważ gdybyśmy dostali to wszystko podane w formie „Gomorry” byłoby to mega ciekawe. Świat narkotykowej mafii, formy przerzutów, korupcja. Niestety jak mówi przysłowie „Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki” a w tym przypadku bardziej nikt nie wpuści Cię do niej, wcześniej Saviano poznał ten świat od środka teraz napisał tak jak wspomniałem znakomity raport dla policji i prokuratury. Reasumując, książka dla zainteresowanych tym tematem.

Spotkanie trwało trzy godziny.

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 25 kwietnia (sobota) 2015r. o godzinie 15:00. Porozmawiamy o książce „Cmentarz w Pradze” Umberto Eco. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

rawskiego DKK
                                                                                                                      Zbigniew Pacho