„Dobry powód, by zabijać” A Baniewicz DKK Rawa Maz.

Witam!!!

Relacja z sześćdziesiątego drugiego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 16.11.2013r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, brało w nim udział 9 osób W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Dobry powód, by zabijać” Artura Baniewicza.

Niestety, książka Artura Baniewicza mówiąc kolokwialnie do „bani”. Wydawało się, iż tematyka wojenna, szczególnie jeżeli chodzi o współczesność może być dobrym punktem zaczepienia. Jak się okazało samo „wstrzelenie” się w niszę na polskim rynku wydawniczym nie wystarczy. Artur Baniewicz przenosi nas do bazy wojskowej w Turkmenii. I przez dwadzieścia stron można dać się ponieść tej opowieści. Niestety to co następuje później jest już połączeniem taniej telenoweli z delikatnie mówiąc dziwnymi przemyśleniami głównego bohatera.
Dyskusja w naszym Klubie ograniczyła się właściwie do wytykania błędów i punktowania niedociągnięć autora. Byłe tego tyle, że naprawdę zajęło nam to trochę czasu. A mogło być naprawdę ciekawie …. szkoda słów.

Spotkanie trwało około trzech godziny.

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 21 grudnia (sobota) 2013r. o godzinie 15:00. Porozmawiamy o książce „W rajskiej dolinie wśród zielska” Jacka Hugo-Badera. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

rawskiego DKK
                                                                                                                      Zbigniew Pacho