Dyskusyjny Klub Książki w Rawie Mazowieckiej Podróże małe i duże - cz. 7 2012r.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Rawie Mazowieckiej

Podróże małe i duże - cz. 7

2012r.

Rawian Podróże 17.09.2012r.  MDK Rawa Mazowiecka

Pierwsze spotkanie z nowego cyklu, na które zaprosiła nas Justyna Fabijańczyk.

17 września 2012 roku obejrzeliśmy jej foto relację wraz z komentarzem z wyprawy do Indii Całość była zatytułowana: Niewiarygodne Indie - Magiczna podróż po Jedwabnym Szlaku i na tę daleką i równocześnie bliską podróż zdecydowało się 4 klubowiczy.

Rawskie Dni Muzyki Klasycznej  22-23.09.12r.

Dwudniowa imprez na podczas której klubowicze mieli okazję posłuchać przebojów klasycznej operetki w przedstawieniu „Od czardasza do kankana” w wykonaniu teatru muzycznego Iwia, zaś następnego dnia wybraliśmy na koncert Tytusa Wojnowicza - obój i Jana Bokszczanina – organy. Dwa dni prawdziwej uczty dla melomanów wśród których nie zabrakło ośmiu przedstawicieli rawskiego DKK.

Koncert Chopinowski 17.10.12r. MDK Rawa Mazowiecka

Wydarzenie w ramach cyklu koncertów organizowanych w 2012 r.

w hołdzie słynnemu pianiście i chopiniście Arturowi Rubinsteinowi, w roku 125. rocznicy urodzin i 30. rocznicę śmierci Pianisty. Organizatorem  jest Międzynarodowa Fundacja Muzyczna im. Artura Rubinsteina w Łodzi - prezes zarządu Wojciech Grochowalski. Wystąpili Szczepan Kończal - fortepian, Polish Camerata, dyrygent - Marek Głowacki. Rawski Klub reprezentowały cztery osoby.

Teatr im. S. Jaracza Łódź 17.11.2012r.

Tym razem nasza podróż oprócz uczty duchowej była pewnym wyzwaniem i eksperymentem. Już wyjaśniam dlaczego, otóż wybraliśmy się na przedstawienie „Szosza” wg powieści Isaaca Bashevisa Singera pod tym samym tytułem. I nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie to, iż gościnie występował w Łodzi TEATR NARODÓW z Rosji i sztuka była po rosyjsku. Od razu dodam, iż można było skorzystać z tłumaczenia, każdy z nas otrzymał słuchawki z mikroportem. Spektakl odbył się w ramach II –go Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Klasyki Światowej. „Szosa” to sztuka nie łatwa w odbiorze, ale naprawdę znakomita. Rosyjscy aktorzy prezentują naprawdę światowy poziom. Jeżeli będziecie Państwo mieli gdzieś w przyszłości obejrzeć ten spektakl naprawdę gorąco polecamy. My wybraliśmy się w 13 osób.

Rawian Podróże 26.11.2012r.  MDK Rawa Mazowiecka

Drugie spotkanie z nowego cyklu w którym rawianie chcą się podzielić swoimi wrażeniami z odbytych wojaży. Do Miejskiego Domu Kultury zaprosiła nas grupa przyjaciół która na cel swojej podróży wybrała się do państwa środka czyli Chin. 26 listopada 2012 roku obejrzeliśmy ich foto relację wraz z komentarzem Grażyny Czarneckiej i Jacka Romaldowskiego. Na tę daleką i równocześnie bliską podróż zdecydowało się 3 klubowiczy.