"Mitologia starożytnej Italii" Aleksander Krawczuk

Witam!!!

Relacja z czterdziestego siódmego  spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 28.04.2012r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, brało w nim udział 10 osób, dwóch panów i osiem pań. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 14 członków. Rozmawialiśmy o książce Aleksandra Krawczuka „Mitologia starożytnej Italii”.

Zauroczeni i mający mocno pamięci mitologię grecką postanowiliśmy spróbować poznać także „włoskie bajki”. Czy to się nam udało?. Niestety nie. „Mitologia starożytnej Italii” nie ma nic wspólnego choćby z „Mitologią” Parandowskiego. Liczyliśmy na piękne historie, niepokonanych bogów czy Italskich herosów. Dostaliśmy natomiast w zamian książkę, w której wstępie możemy przeczytać, iż właściwie mitologia starożytnej Italii nie jest nawet w kilku procentach tak barwna jak Grecka. Chwała za szczerość autorowi. Treść którą serwuje nam Aleksander Krawczuk nie zachęca do tego by dowiedzieć się dlaczego tak jest. Ksiązka w formie wykładu akademickiego, dodajmy mega nudnego powoduje u czytającego powiedzmy zniechęcenie. Książka ta jest dodatkowo wydana kilkadziesiąt lat temu z maleńką czcionką w formie kieszonkowej, ale to nie byłoby przeszkoda gdybyśmy mogli przenieść choć na moment w świat starożytnych bajek. „Mitologia starożytnej Italii” Aleksandra Krawczuka jest więc książką dla tych, co muszą ją przeczytać lub dla naprawdę wytrwałych czytelników.

Dyskusja trwała około trzech godzin.

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 12.05.2012r. (sobota) o godzinie 15:00. Będzie to ponownie spotkanie z  książką  z Naszej biblioteki, tym razem spotkanie tematyczne, ponieważ będziemy rozmawiali o twórczości Agaty Christie. Klubowicze wybrali sobie do przeczytania kryminał tej znakomitej pisarki i zarazem mistrzyni gatunku. Zapowiada się więc kryminalna sobota w rawskim DKK. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.